4 червня — День вшанування пам’яті дітей, які загинули внаслідок збройної агресії російської федерації проти України

Сьогодні вся Україна схиляє голови у скорботі, згадуючи маленьких українців, чиї життя були безжально обірвані війною. Кожна дитина мала свої мрії, захоплення, улюблені іграшки та плани на майбутнє. Але російська агресія позбавила їх найціннішого — права на життя.
Жителі Ріпкинської громади долучилися до Всеукраїнської акції «Голоси дітей». На знак пам’яті про невинно загиблих дітей учасники заходу прикрасили дерева маленькими пташками — символами дітей, яких назавжди забрала війна.
Кожна така пташка — це нагадування про трагедію, яка торкнулася тисяч українських родин. Це символ нашої пам’яті, болю та віри в те, що жоден злочин проти дітей не буде забутий, а винні обов’язково понесуть відповідальність.
За даними Офісу Генерального прокурора, станом на травень 2026 року внаслідок збройної агресії росії в Україні загинули щонайменше 705 дітей, ще 2527 дістали поранення різного ступеня тяжкості. Водночас ці цифри не є остаточними, адже через бойові дії та тимчасову окупацію частини територій встановити повну кількість постраждалих дітей наразі неможливо.
Світла пам’ять усім дітям, чиї життя забрала війна. 🕊️
Пам’ятаємо. Сумуємо. Не пробачимо.






