Одночасне оформлення ID-картки та закордонного паспорта

Раді повідомити, що з’явилась технічна можливість надання адміністративної послуги з одночасного оформлення ID-картки та паспорта громадянина України для виїзду за кордон.

У зв’язку з військовою агресією російської федерації на території України виникла потреба у швидкому та зручному оформленні або поновленні втрачених паспортних документів. Відтак, Кабінет Міністрів України прийняв постанову, якою запровадив експериментальний проєкт щодо одночасного оформлення (у тому числі замість втраченого або викраденого), обміну паспорта громадянина України та паспорта громадянина України для виїзду за кордон.

Експериментальним проектом надано можливість особі, яка досягла 14-річного віку, одночасно із оформленням ID-картки подати заяву для оформлення закордонного паспорта. Слід звернути увагу, що в рамках цього оформлення заява для оформлення закордонного паспорта подається особою з 14 років особисто, без присутності законного представника.

У подальшому, в разі втрати документів або необхідності їх обміну у зв’язку зі зміною персональних даних, особа також може звернутися за одночасним оформленням ID-картки та закордонного паспорта, без необхідності спочатку оформляти ID-картку, а тільки після її отримання звертатися за оформленням закордонного паспорта.

Інформуємо, що протягом листопада 2021 року на телефонну «гарячу лінію» УДМС у Чернігівській області надійшло 269 дзвінків, а всього з початку року4238 (2020 рік – 3755). Проаналізувавши Ваші звернення, хочемо надати роз’яснення на одне із частих запитань: «Чи готовий мій паспорт?».

Отже, що стосується інформації про стан оформлення паспортного документу, то її ви можете дізнатися самостійно.

Для цього необхідно зайти на сайт Державної міграційної служби України та скористатися послугою електронного сервісу «Перевірка стану оформлення документів» https://bit.ly/2QCucTy.

В залежності від того, на якій стадії оформлення перебуває документ, статус оформлення документу, також може бути різнимЯкщо статус буде наступного змісту: «Документ доставлений до підрозділу Міграційної служби /дата/ та може бути отриманий заявником» ВІТАЄМО, ваш документ готовий і ми раді чекати на вас.

У разі виникнення будь-яких питань Ви можете звернутись на телефонну «гарячу лінію» УДМС у Чернігівській області за номером телефону: (0462) 666-185.

Як отримати паспорт громадянина України вперше в 14 років?

• зареєструватися в електронній черзі на офіційному сайті Державної міграційної служби України за посиланням: https://bit.ly/3oHE77Q обравши будь-який підрозділ міграційної служби незалежно від місця реєстрації дитини;
  • з’явитися у вказаний час до обраного підрозділу з пакетом документів, а саме: паспорт громадянина України одного з батьків, свідоцтво про народження та ідентифікаційний код (за наявності). УВАГА! Якщо дитина ще не отримувала ідентифікаційний код, оформлення його можна здійснити одночасно з подачею документів на оформлення ID-картки, повідомивши працівника територіального підрозділу ДМС.

Звертаємо увагу, що надання послуги з оформлення паспорта громадянина України вперше при досягненні 14-річного віку здійснюється БЕЗКОШТОВНО.

Більш детальну інформацію можна отримати на офіційному сайті Державної міграційної служби України за посиланням: https://bit.ly/2LhSGhO