Найдієвіший спосіб подолання злочинності – її профілактика!

 

    В умовах сьогодення ми дуже часто стикаємось з підлітковою злочинністю. І, на жаль, відсоток злочинів, вчинених неповнолітніми особами, займає все більшу частку від загальної кількості вчинених злочинів на території України. Середній вік підліткової злочинності зменшується, а ступінь тяжкості вчинених кримінальних правопорушень збільшується.

   Профілактика злочинності – один з найважливіших напрямків діяльності уповноваженого органу з питань пробації. Саме профілактика є найдієвішим способом зниження рівня злочинності у суспільстві. Роз’яснити наслідки вчинення протиправних дій, ознайомити з видами покарань, що настають у разі вчинення злочинів, окреслити віковий поріг, переступивши який, кожен підліток починає нести кримінальну відповідальність – саме з такою метою працівниками Чернігівського районного сектору № 2 філії Державної установи «Центр пробації» в Чернігівській області було проведено тиждень лекційних занять з учнями 8-11 класів Ріпкинської гімназії імені Софії Русової Ріпкинської селищної ради. За узгодженим з заступником директора з навчально - виховної роботи планом з учнями було обговорено поняття кримінального правопорушення, його види а також настання кримінальної відповідальності за вчинення злочинів особами, котрі досягли 14-річного віку.

 

ПЕНІТЕНЦІАРНА ПРОБАЦІЯ – СПОСІБ ДОПОМОГИ ОСОБАМ,

ЗВІЛЬНЕНИМ З МІСЦЬ ОБМЕЖЕННЯ АБО ПОЗБАВЛЕННЯ ВОЛІ

Пенітенціарна пробація – це допомога особі, яка готується до звільнення з місць позбавлення волі у трудовому та побутовому влаштуванні за обраним нею місцем проживання, влаштування до закладів охорони здоров’я та сприяння в адаптації до життя у суспільстві.

Уповноважені органи з питань пробації сприяють засудженим, які готуються до звільнення у визначенні намірів щодо місця проживання після звільнення, сприяють в працевлаштуванні працездатним особам, залучають до роботи з влаштування до спеціалізованих установ для звільнених осіб, інших установ (закладів) соціальної підтримки (догляду), закладів для бездомних осіб, закладів соціального обслуговування, сприяють в наданні соціальних послуг. Тобто створюється більш ефективна система соціальної підтримки звільнених осіб.    

Момент звільнення засудженого має досить важливе значення для нього, оскільки він стикається з рядом проблем, які самотужки вирішити не просто. Саме тому, на допомогу приходять органи пробації, які своїм прямим обов’язком допомагають особі, яка звільняється від відбування покарання у виді обмеження волі чи позбавлення волі на певний строк. Така допомога полягає у належному «поверненні» такої особи до соціуму після тривалої чи короткострокової ізоляції від суспільства.

Активними помічниками в процесі адаптації звільнених осіб виступають органи місцевого самоврядування, орган пробації, територіальні органи з питань соціального захисту населення, органи поліції, заклади охорони здоров’я. За потреби та можливості до цієї роботи можуть залучатися релігійні та громадські організації.

Більше інформації про пробацію читайте за посиланням: www.probation.gov.ua

 

Хто такий волонтер пробації?

Волонтер пробації - фізична особа, яка досягла вісімнадцятирічного віку, уповноважена органом пробації та волонтерською організацією на виконання окремих завдань, пов’язаних із пробацією, на добровільній та безоплатній основі.

Для чого потрібні волонтери пробації?

Основним завданням волонтерів пробації є сприяння уповноваженому органу з питань пробації у здійсненні нагляду за суб’єктами пробації та проведенні з ними соціально-виховної роботи.

Хто може бути волонтером пробації?

До волонтерської діяльності, пов’язаної із пробацією, можуть залучатися:

  • студенти вишів;
  • фахівці державних органів та установ (центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, центрів зайнятості та ін.)
  • члени благодійних та громадських організацій;
  • члени релігійних організацій;
  • фізичні особи, які володіють певними знання, уміннями та навичками, що можуть сприяти виконанню завдань, поставлених перед уповноваженими органами з питань пробації.

Хто не може бути волонтером пробації?

До волонтерської діяльності, пов’язаної з пробацією, не залучаються особи, які мають не погашену чи не зняту в установленому законом порядку судимість, а також особи, які раніше були виключені уповноваженим органом з питань пробації зі складу волонтерів пробації через допущення дій і вчинків, які негативно вплинули на репутацію волонтера пробації, уповноваженого органу з питань пробації, порушили права суб’єктів пробації.

Що потрібно для того, щоб стати волонтером пробації?

Оцінка доцільності залучення особи до волонтерської діяльності, пов’язаної з пробацією, проводиться уповноваженим органом з питань пробації на підставі:

  1. інформації, наданої кандидатом (анкета, документ, що посвідчує особу, документ про освіту, трудова книжка, документи, що підтверджують наявність спеціальних знань або навичок, та ін.);
  2. відомостей про відсутність судимості;
  3. інформації уповноважених органів з питань пробації щодо здійснення кандидатом волонтерської діяльності в інших підрозділах Центру пробації.

Збір інформації, необхідної для проведення такої оцінки, здійснюється під час особистої співбесіди з кандидатом, а також шляхом направлення запитів до відповідних органів(за результатами проведеної співбесіди).

Співбесіда з кандидатом у волонтери здійснюється після вивчення працівником уповноваженого органу з питань пробації заповненої кандидатом анкети.

За результатами проведеної співбесіди приймається рішення про здатність особи виконувати діяльність волонтера пробації.

У разі, якщо кандидат відповідає всім вимогам для здійснення волонтерської діяльності, пов’язаної з пробацією, та може забезпечити виконання завдань, наразі поставлених уповноваженим органом з питань пробації, йому пропонується написати заяву на зарахування до числа волонтерів пробації.

У разі, якщо кандидат відповідає вимогам для здійснення волонтерської діяльності, пов’язаної з пробацією, але на даний час відсутні завдання, до яких він може бути залучений, його дані заносяться до Списку кандидатів у волонтери пробації. Цього кандидата може бути залучено до взаємодії з уповноваженим органом з питань пробації, коли з’явиться відповідне завдання.

 

Наша адреса: смт. Ріпки, вул. Святомиколаївська, 67 (приміщення УКРТЕЛЕКОМ, навпроти Ріпкинського районного суду Чернігівської області)

 

Попередження вживання наркотиків. Наркотики та закон

Однією з найгостріших проблем нашого суспільства була та є проблема наркоманії. Особливо болючою ця тема стає, коли заборонені до вжитку речовини потрапляють у руки дітей . З метою роз’яснення шкідливого впливу наркотичних та психотропних речовин на організм людини, страшних наслідків, до яких може привести вживання цих речовин, а також з метою профілактики вчинення злочинів у сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів, інспектором Чернігівського районного сектору № 2 філії Державної установи «Центр пробації» в Чернігівській області капітаном внутрішньої служби Коваль Катериною Віталіївною спільно зі старшим інспектором сектору ювінальної превенції відділу превенції Чернігівського районного управління поліції ГУНП в Чернігівській області капітаном поліції Петройтіс Тетяною Володимирівною було проведено лекційне заняття з учнями 11-их класів Ріпкинського опорного закладу загальної середньої освіти I-III ступенів Ріпкинської селищної ради.