Територією Ріпкинської громади проходять ПІДЗЕМНІ КАБЕЛЬНІ ЛІНІІ ЗВ'ЯЗКУ. Переважна більшість таких кабельних ліній розміщена уздовж автодоріг. В умовах дії воєнного стану карта-план нанесення траси кабельної лінії зв’язку не може бути опублікована для загального ознайомлення. Точне місце знаходження кабелів зв’язку та межі охоронних зони визначає тільки представник підрозділу філії АТ “Укртелеком”,  що обслуговує ці лінії.

  Вздовж кабельних ліній встановлена охоронна зона, межа якої простягається на відстані два метри по обидва боки від кожної лінії зв’язку, і в якій без дозволу і присутності представника підрозділу філії АТ “Укртелеком” категорично забороняється проведення будь-яких земляних, монтажних та інших робіт, пов'язаних з розкопуванням ґрунту, складуванням матеріалів, а також посадка дерев та кушів.

Проведення будь-яких земляних робіт поблизу охоронної зони кабельної лінії зв'язку повинно проводитись тільки після отримання у Ріпкинській селищній раді ордера на виконання земляних робіт та узгодження з відповідним підрозділом філії АТ “Укртелеком”.

По підземних кабельних лініях зв'язку організовані канали урядового зв’язку та дипломатичних служб країни, міжміського та міжнародного зв’язку, ведуться передачі програм радіо та телебачення, тощо. Канали, організовані по кабелях зв’язку, використовуються для потреб оборони та безпеки держави.

Пошкодження кабельних ліній зв'язку призводить не тільки до значних матеріальних збитків, а також до збитків, заподіяних обороні та безпеці нашої країни.

Пам'ятайте, що проведення неузгодження робіт призводить до пошкоджень кабельних ліній зв'язку!

Порушники Правил охорони ліній зв'язку, а також особи, винні у пошкодженнях кабельних ліній, несуть відповідальність згідно із законодавством України і відшкодовують заподіяні збитки.

Стаття 188 Кримінального Кодексу України, «Викрадення шляхом демонтажу та іншим засобом електричних мереж, кабельних ліній зв'язку з а їх обладнання»

1. Викрадення шляхом демонтажу та іншим засобом електричних мереж, кабельних ліній зв’язку та їх обладнання — карається штрафом від ста до п'ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавленням волі на строк до трьох років.

2. Ті самі дії, вчинені за попередньою змовою групою осіб або особою, раніше судимою за злочин, передбачений цією статтею, чи у великих розмірах - караються позбавленням волі на строк від п’яти до десяти років.

3. Ті самі дії, вчинені організованою групою або такі, що, спричинили особливо тяжкі наслідки, — караються позбавленням волі на строк від восьми до п'ятнадцяти років із конфіскацією майна.

Примітка. Діями, що завдали особливо тяжкі наслідки, вважаються дії, якщо вони спричинили загибель людини, перерву в забезпеченні споживачів електричною енергією та послугами зв’язку, внаслідок якої припинена діяльність промислових підприємств, порушена діяльність органів влади, державних установ, лікувальних закладів, правоохоронних органів, частин пожежної охорони, збройних сил, порушено функціонування залізничного, морського, річного, повітряного, автомобільного транспорту та електротранспорту тощо.

Стаття 360 Кримінального Кодексу України, “Умисне пошкодження ліній зв'язку”

Умисне пошкодження кабельної, радіорелейної, повітряної ліній зв'язку,  проводового мовлення або споруд чи обладнання, які входять до їх складу, якщо воно спричинило тимчасове припинення зв'язку,  карається штрафом від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до одного року, або обмеженням волі на строк до двох років

За необхідності проведення робіт в охоронній зоні кабельної лінії зв'язку

ВИ ЗОБОВ’ЯЗАНІ:

- звернутись до виконкому Ріпкинської селищної ради за отриманням ордеру на виконання земляних робіт;

- отримати від підрозділу філії АТ “Укртелеком”, у віданні якого знаходиться ця лінія, письмове узгодження на виконання робіт;

- до початку робіт викликати представника підрозділу філії АТ “Укртелеком” для визначення точного місцезнаходження підземного кабелю та інших споруд кабельної лінії, глибини його залягання й розташування відносно об'єкта, що споруджується;

- за три доби до початку робіт повідомити телефонограмою підрозділ філії АТ “Укртелеком” про день і час проведення робіт, при виконанні яких необхідна присутність його представника;

- не проводити будь-які роботи в охоронній зоні кабельної лінії без представника підрозділу філії АТ ‘‘Укртелеком”;

- всі роботи в охоронній зоні кабельної лінії зв’язку виконувати тільки вручну, без використання механізмів і ударних інструментів (ломів, кирок, клинів, пневмоінструментів і т. ін.).

За необхідності проведення поблизу охоронної зони кабельної лінії зв’язку (менш як 25 м) будь-яких робіт ( вибухових, кар’єрних, прокладання комунікацій, будівництва та реконструкції тощо), внаслідок яких ця лінія може бути пошкоджена, ВИ ЗОБОВ’ЯЗАНІ сповістити підрозділ філії АТ “Укртелеком” про час і місце проведення робіт і про порядок нагляду за їх виконанням.

Підприємства, установи, організації та громадяни, яким надані у власність, постійне або тимчасове користування земельні ділянки, по яких проходять кабельні лінії зв’язку, несуть відповідальність за проведення робіт на ділянках і зобов’язані вживати належні заходи для збереження цих ліній.

Підстава: Правила охорони ліній зв’язку.

Умови проведення робіт у межах охоронних зон кабельних і повітряних ліній зв’язку та проводового мовлення.

МАШИНІСТ ЕКСКАВАТОРА, ВОДІЙ БУЛЬДОЗЕРА!

ПАМ’ЯТАЙ! ОБРИВ КАБЕЛЮ ЗВ’ЯЗКУ МЕХАНІЗМОМ

НЕБЕЗПЕЧНИЙ ДЛЯ ЖИТТЯ.

КАБЕЛЬ ЗНАХОДИТЬСЯ ПІД

ВИСОКОЮ НАПРУГОЮ 2000 В