Фото без опису

Наша громада була відібрана як учасник проекту «Стратегічне планування в Сумській, Харківській та Чернігівській областях» громадської організації «Сіверський інститут регіональних досліджень» за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА».

21 листопада пройшла вступна онлайн зустріч керівництва громади, представників місцевих громадських організацій з експертом зазначеного Проєкту Володимиром Бойко. Відкриваючи зібрання, а разом із тим – процедуру стратегування Ріпкинської громади селищний голова Сергій Гарус наголосив на необхідності розробки довгострокових планувальних документів громади, адже без планування немає розвитку, коштів міжнародних донорів  на розвиток – теж. З огляду на новизну та складність розробки стратегії громада потребує підтримки в її розробці.

Насамперед, учасники зустрічі ознайомилися з методологією стратегічного планування. Експерт наголосив на його принциповій відмінності від звичного – йдеться про планування від мети, спочатку ми визначаємо ціль, а потім думає що, як коли, за рахунок яких ресурсів, де будемо робити. Стратегічне планування прийшло до державного управління зі сфери бізнесу, де засвідчило свою ефективність, а до бізнесу воно прийшло з військової справи. Тож час війни – це також час для реалізації його управлінського потенціалу.

Надалі учасники зібрання розібрали низку практичних питань: організації та проведення опитування мешканців громади та місцевих підприємців, організації вивчення потреб бенефіціарів (отримувачів вигід) від впровадження стратегії, збору даних, що необхідні для проведення соціально-економічного аналізу громаду, а також проєкт графіку роботу на весь період розробки стратегії – до липня наступного року.

Днями стартує опитування мешканців громади щодо визначення основних її потреб (за допомогою google-анкети). Запрошуємо до участі!

Розробка Стратегії та плану заходів із її реалізації здійснюється в рамках проєкту «Стратегічне планування в Сумській, Харківській та Чернігівській областях» громадської організації «Сіверський інститут регіональних досліджень» за підтримки Проєкту USAID “ГОВЕРЛА”. 

Фото без опису

Фото без опису