Опитування з метою виявлення інформаційних потреб роботодавців та працівників у сфері трудових відносин, охорони та гігієни праці, промислової безпеки, гірничого нагляду, надання адміністративних послуг тощо.
Центральне міжрегіональне управління Державної служби з питань праці, на виконання окремого доручення Державної служби України з питань праці, проводить опитування з метою виявлення інформаційних потреб роботодавців та працівників у сфері трудових відносин, охорони та гігієни праці, промислової безпеки, гірничого нагляду, надання адміністративних послуг тощо.
Просимо взяти участь у опитуванні за посиланням: https://surl.li/ctfapf/.
Разом з тим повідомляємо про можливість отримання консультаційної та методологічної підтримки з питань, що належать до повноважень Держпраці, у т.ч. релокованих підприємств і таких, що планують переміщення бізнесу до іншого регіону, малого і середнього бізнесу та громадськості. Тематичні питання можна викласти за посиланням:
https://docs.google.com/forms/d/11_QIRuuLxBbncRHUVSw1gkkqU2FK1ioBapOqxpgnJpM/edit.
Ми вдячні за Вашу залученість до проведення оцінки інформаційних потреб!
Цільові інформаційні заходи у сфері агропромислового комплексу (АПК) проводяться Державною службою України з питань праці (Держпраці) з метою підвищення рівня обізнаності роботодавців та працівників щодо безпеки праці, а також сприяння зниженню рівня виробничого травматизму та незадекларованої праці.
Агропромисловий комплекс – складова частина економіки України, що поєднує в собі виробництво сільськогосподарської продукції, її сільськогосподарську переробку, матеріально-технічне обслуговування села. АПК це сукупність галузей народного господарства, що, функціонуючи у тісному взаємозв'язку, здійснюють виробництво сільськогосподарської продукції, її промислову переробку та реалізацію споживачеві.
Станом на 01.01.2025 на підприємствах агропромислового комплексу працює понад 1 млн 500 тис. працівників, що складає майже 15% від загальної кількості працюючих в Україні.
Характерною особливістю структури сільськогосподарських угідь є висока частка орних земель. Інші площі використовуються під багаторічні насадження, сінокоси.
До складу АПК входять три великі взаємопов'язані сфери галузей:
сільське господарство, яке формує сировинну базу АПК;
галузі, що виробляють засоби виробництва та обслуговування АПК;
галузі зі збереження, переробки та реалізації сільськогосподарської продукції.
Найважливішою ланкою АПК є сільське господарство, яке охоплює рослинництво і тваринництво, рибальство.
Отже агропромисловий комплекс – багатогалузева виробнича система, в якій певна галузь виконує свою специфічну функцію. Водночас, цей сектор залишається одним із найбільш травмонебезпечних.
Підвищений рівень травматизму в АПК:
За останні 5 років в Україні внаслідок нещасних випадків на виробництві у сільському господарстві травмовано майже 2000 працівників, з них понад 300 – зі смертельним наслідком.
Високий рівень неформальної зайнятості: 46,3% усіх неформально зайнятих в Україні працюють у сільському господарстві (понад 1,4 млн осіб), що значно ускладнює контроль за дотриманням законодавства про охорону праці.
Незадекларована праця – підвищений ризик травмування: Працівники без офіційного оформлення не проходять обов’язкові інструктажі з охорони праці, не забезпечені належними умовами праці та засобами захисту.
Держпраці спрямовує свої зусилля на пропаганду безпечних методів роботи та забезпечення роботодавцями належних умов праці для всіх працюючих в АПК. Підвищення обізнаності працівників та роботодавців у сфері безпеки праці допоможе:
- зменшити кількість нещасних випадків та рівень смертності на виробництві
- покращити соціальний захист працівників.
- забезпечити стабільний розвиток агропромислового комплексу шляхом підвищення рівня безпеки та продуктивності праці та зменшення втрат від нещасних випадків.
Безпека праці – це спільна відповідальність як роботодавців, так і працівників. Держпраці закликає всіх учасників аграрного сектору дотримуватись правил та норм охорони праці, а також рекомендацій, щоб зробити робочі місця безпечнішими.