Фото без описуДля вільного доступу до вакцинації всіх без винятку в області, як і по всій Україні функціонують мобільні бригади.

Вони працюють там, де доступ до стаціонарних пунктів щеплень є ускладненим або неможливим. Забезпечують щеплення маломобільного населення та організовані колективи з понад 100 працівниками, охочими вакцинуватися. 

Як викликати мобільну бригаду додому?

У випадку, коли людина за станом здоров’я не може самостійно пересуватися, необхідно залишити заявку на приїзд мобільної бригади додому за телефоном контакт-центру МОЗ 0 800 60 20 19 чи через сімейного лікаря.

Після реєстрації заявки регіональні координатори з вакцинації вносять адресу до графіку виїздів та сповіщають про дату та час приїзду.

Прибуває мобільна бригада, коли збереться достатня кількість охочих вакцинуватися.

Як записати робочий колектив на щеплення мобільною бригадою?

Якщо в колективі зібралося понад 100 працівників, охочих вакцинуватися, то відповідальний  за підготовку та організацію процесу щеплення може звернутися із заявкою на виїзд бригади до Управління охорони здоров’я облдержадміністрації за телефонами 095-27-88-608 та 067-46-25-013 або до контакт-центру МОЗ: 0 800 60 20 19.

Як викликати мобільну бригаду до громади?

Зібрати список охочих вакцинуватися та запросити до себе мобільну бригаду можуть також представники окремих громад, в яких немає пунктів чи центрів вакцинації від COVID-19. А також ті ТГ, де показник охоплення щепленнями людей віком від 60 нижчий за 30% (таких громад в області - 12).

Представники громади мають звернутися або до місцевого центру первинної медико-санітарної допомоги, або до Управління охорони здоров’я облдержадміністрації (095-27-88-608 та 067-46-25-013). Далі заявку передають регіональним координаторам з вакцинації. Ті, в свою чергу, сконтактують із представниками ТГ, щоб домовитися, коли і в якому форматі відбудеться вакцинація мешканців.

Якщо в громаді багато літніх людей, яким важко пересуватися, мобільна бригада вакцинуватиме їх вдома.

З графіком роботи мобільної бригади по вакцинації населення віком від 60 років у найближчі дні (до 30 січня включно) можна ознайомитися за посиланням.

Яку вакцину використовують?

Мобільні бригади використовують для щеплення будь-яку наявну вакцину від COVID-19.

Проте для вакцинації окремих маломобільних громадян можна використовувати лише вакцини в однодозних флаконах. В Україні такою вакциною є CoronaVac від Sinovac Biotech.

Цю ж вакцину можна використовувати і для бустерної дози, якщо перші два щеплення зроблені саме нею.

Нагадуємо, що в області працює 26 мобільних бригад, з яких 24 – на базі центрів первинної медико-санітарної допомоги та 2 – на базі Територіального медичного об’єднання Міністерства внутрішніх справ України по Чернігівській області.

За інформацією Міністерства охорони здоров'я України та
 Управління охорони здоров'я Чернігівської облдержадміністрації