Фото без описуАгровиробники, які обробляють від 1 до 120 га сільськогосподарських угідь, або які утримують від 3 до 100 корів, можуть отримати безповоротну фінансову допомогу.

За оперативною інформацією, станом на 13 жовтня до Державного аграрного реєстру аграрії Чернігівської області подали 1089 заявок на загальну суму 61,8 мільйона гривень. З них 375 заявок на 25,8 мільйона гривень уже погоджено, 101 на 11,3 мільйона — відхилено, ще 613 заявок на суму 24,7 мільйона — у процесі перевірки.

Нагадаємо, що бюджетна субсидія у розмірі 3100 гривень виплачуватиметься за один гектар оброблюваних земель сільськогосподарського призначення, але не більше 372 тисяч гривень для одного отримувача. На кожну корову, яка перебуває у власності, ідентифікована та зареєстрована відповідно до законодавства станом на дату подання заявки, передбачена спеціальна бюджетна дотація — 5300 гривень. При цьому також наявне обмеження — 530 тисяч. Скористатися одним із визначених напрямів можна лише один раз.

Так, для отримання субсидії на одиницю оброблювальних угідь наразі із поданих 763 заявок 289 вже погоджено (на суму 20,8 мільйона гривень). Ще 86 заявок на 5 мільйонів гривень погоджено для надання спеціальної бюджетної дотації за утримання великої рогатої худоби (корів) усіх напрямів продуктивності (всього подано 326).

Відповідні заявки приймаються до 15 листопада поточного року.

Звертаємо увагу, що заявка подається через особистий електронний кабінет Державного аграрного реєстру, де попередньо виробники сільгосппродукції мають зареєструватися. Після реєстрації вся ключова інформація (приміром, про господарську діяльність, земельний банк, поголів’я тварин та інша) автоматично підтягується.

Сільгоспвиробник, який відповідає вимогам програми, має заповнити онлайн-форму, у разі потреби додати скан-копії документів і підписати заявку власним кваліфікованим електронним підписом. Процес обробки можна відстежувати в персональному електронному кабінеті Державного аграрного реєстру в режимі реального часу.

Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання підтримки фермерським господарствам та іншим виробникам сільськогосподарської продукції, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 16 серпня поточного року № 918.

За повідомленням Департаменту агропромислового розвитку
Чернігівської обласної військової адміністрації