Фото без описуShahed-136 (російська назва - Герань-2) - це дрон-камікадзе, або як ще називають цей тип БПЛА, «боєприпас, що барражує». Його єдиним завданням є прилетіти у вказану точку і там вибухнути.

Літає досить повільно та дуже гучно. Бойова частина Шахед-136 складає лише 40 кг вибухівки.

Виявити Шахід-136 можна візуально, летить він низько, саме тому росіяни запускають їх уночі, щоб ускладнити це завдання. На сьогодні статистика збиття цих дронів досягає 75%.

Дрон-камікадзе літає на малій висоті (до 4 кілометрів) і малопомітний радарами.

При виявленні дрону радимо:

- шукати спеціальне укриття або сховатись у підвалі, цокольному поверсі будинку, підземному переході, підземному паркуванні;

- триматися подалі від адмінбудівель, стратегічних та військових об'єктів, автозаправних станцій;

- якщо укриття далеко, дотримуватись правил «двох стін»;

- не ховатись у під'їздах, під арками, на сходах;

- не залишатись в автотранспорті.

У разі виявлення БПЛА або місце його падіння необхідно повідомляти за номером 102. Важливо не наближатися до об'єкта та не чіпати його руками.