Фото без опису

Чи впливає на розмір пенсії статус учасника бойових дій?

         Згідно з чинним законодавством, учасники бойових дій мають право на додаткові доплати до пенсії. Надбавка становить 25 % від прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

         Постановою уряду № 656 “Про встановлення щомісячної державної адресної допомоги до пенсії особам з інвалідністю внаслідок війни та учасникам бойових дій” визначено мінімальні розміри пенсій різних категорій осіб, які мають статусні підвищення.

         Загальний розмір пенсії для учасників бойових дій з урахуванням усіх надбавок має становити не менше ніж 210 % від прожиткового мінімуму. Тобто йдеться про суму у 4395,30 грн. Доплата нараховується незалежно від виду пенсії.

         Відповідно до ст. 12 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” учасникам бойових дій пенсії або щомісячне довічне грошове утримання чи державна соціальна допомога, що виплачується замість пенсії, підвищуються в розмірі 25 процентів прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

         Відповідно до Закону України від 16.03.2004 №1603-IV “Про поліпшення матеріального становища учасників бойових дій та осіб з інвалідністю внаслідок війни” встановлюється цільова грошова допомога на прожиття в розмірі 40,00 грн.

         Відповідно до постанови КМУ від 28 липня 2010 р. № 656 "Про встановлення щомісячної державної адресної допомоги до пенсії особам з інвалідністю внаслідок війни та учасникам бойових дій" у разі, коли щомісячний розмір пенсійних виплат (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткових пенсій, цільової грошової допомоги, сум індексації та інших доплат до пенсій, установлених законодавством, крім пенсій за особливі заслуги перед Україною) не досягає в учасників бойових дій та постраждалих учасників Революції Гідності 210 %, таким  учасникам бойових дій та постраждалим учасникам Революції Гідності виплачується щомісячна державна адресна допомога до пенсії в сумі, що не вистачає до зазначених розмірів.

 

 

Відомості про трудову діяльність працівника подаються через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України в електронній формі

З набранням чинності Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обліку трудової діяльності працівника в електронній формі” від 05 лютого 2021 року № 1217-IX, облік трудової діяльності працівників здійснюється в електронній формі в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування у порядку, визначеному Законом України “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування” від 08.07.2010 № 2464-VI (зі змінами) (далі – Закон України 2464).

Відповідно до частини другої статті 20 Закону України 2464 з метою обліку в електронній формі відомостей про трудову діяльність працівника страхувальник подає відомості про працівника, зокрема, відомості про прийняття на роботу, переведення чи звільнення, строкову військову службу та інші події, які раніше фіксувалися в паперовій формі (трудовій книжці).

Відомості про трудову діяльність працівника подаються через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України в електронній формі з обов'язковим накладанням e-підпису, що базується на кваліфікованому сертифікаті електронного підпису, страхувальником, працівником, якому керівником страхувальника делеговані відповідні повноваження в електронній формі у вигляді xml-файлу.

Важливо

Звертаємо увагу, що неподання, зволікання з поданням відомостей про трудову діяльність можуть спричинити складнощі щодо оперативного надання соціальних послуг застрахованим особам.

Для отримання консультацій з питань ведення обліку трудової діяльності в електронній формі звертайтеся на гарячу лінію технічної підтримки вебпорталу електронних послуг Головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області за т. (0462) 60-34-70.

         За інформацією Головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області

 

 

 

 

Фото без опису