Фото без опису15 лютого, понад три десятиліття тому, останні військові, серед яких є і вихідці з сіверського краю, покинули територію Афганістану.

Традиційно цього дня  Чернігівщина разом зі всією Україною вшановує тих, хто мужньо і самовіддано виконував свій бойовий обов’язок на території інших держав.

Сьогодні, напередодні цієї пам'ятної дати, із ветеранами-афганцями зустрілися заступник голови ОДА Дмитро Синенко, голова облради Олена Дмитренко та голова обласного відділення Української Спілки ветеранів Афганістану Олександр Соколов.

— Незмінною залишається наша глибока повага до людей, які чесно та відповідально виконали свій військовий обов’язок, не зрадили військовій присязі. На жаль, віднедавна ви втратили свій статус наймолодших ветеранів – учасників бойових дій. Тепер і ваші сини змушені брати зброю до рук та захищати незалежність України. Але саме ваш бойовий досвід, витримка і військове братерство зараз допомагає вижити багатьом українським патріотам,  — звернувся до воїнів-афганців Дмитро Синенко та побажав не втрачати бойового настрою, душевної рівноваги та оптимізму.

За особистий внесок у розвиток ветеранського руху, мужність і самовідданість, виявлені під час виконання військового обов’язку, патріотичне виховання молоді  та з нагоди Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав заступник голови ОДА вручив почесні відзнаки.

Почесною грамотою обласної державної адміністрації нагороджено:

ПИЛИПЕНКА Володимира Михайловича - голову громадського об’єднання Української Спілки ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів) Понорницької територіальної громади Новгород-Сіверського району;

УСИКА Анатолія Сергійовича - члена Чернігівського обласного відділення Української Спілки ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів).

Подяку голови обласної державної адміністрації оголошено:

ЗОГОМУ Олександру Петровичу - голові Ріпкинського районного відділення Чернігівського обласного відділення Української Спілки ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів).

Також, почесною грамотою обласної ради з врученням нагрудного знака нагороджено:

ДОВГОПОЛА Григорія Івановича - учасника бойових дій в Республіці Афганістан, заступника Макіївського сільського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Ніжинського району та КУПРІЄНКА Леоніда Миколайовича - учасника бойових дій в Республіці Афганістан, заступника голови Корюківської районної Спілки ветеранів Афганістану при Українській Спілці ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів).

Опісля урочистостей учасники зібрання поклали квіти до меморіальних стел загиблим учасникам АТО/ООС та хвилиною мовчання вшанували пам'ять загиблих та зниклих безвісти в Афганістані.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації